تب ، درجه حرارت کمیسیون تبلیغات انتخابات

تب ، درجه حرارت: کمیسیون تبلیغات انتخابات رسانه ملی نماینده مجلس ستاد انتخابات کشور خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی اثر گلخانه‌ای گاز متان سطح زمین را گرم می‌کند

محققان جهت اولین‌بار توانستند اثر گلخانه‌ای گاز متان بر گرمایش سطح زمین را اندازه بگیرند و متوجه قابل توجه بودن این تاثیر شوند.

اثر گلخانه‌ای گاز متان سطح زمین را گرم می‌کند

اثر گلخانه ای گاز متان سطح زمین را گرم می کند

عبارات مهم : انرژی

محققان جهت نخستین بار توانستند اثر گلخانه ای گاز متان بر گرمایش سطح زمین را اندازه بگیرند و متوجه قابل توجه بودن این تاثیر شوند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری اسوشیتدپرس، در این تحقیقات که با استفاده از اطلاعات گردآوری شده است به وسیله وزارت انرژی آمریکا در اوکلاهمای شمالی انجام گرفت، تاثیر گاز متان بر گرمایش سطح زمین در طول10 سال گذشته ارزیابی شد. در این تحقیقات مشخص شد گاز متان متراکم در اتمسفر و اثر گلخانه ای آن در ابتدای قرن حاضر ثابت بوده، ولی از سال 2007 سیر صعودی داشته است.

مولکول های گازهای گلخانه ای مانند بخار آب، دی اکسید کربن و متان، انرژی خورشید را با کارآیی بالاتری نسبت به سایر مولکول ها جذب می کنند و گرما را در اتمسفر به دام می اندازند، در نتیجه دمای سطح زمین و اقیانوس ها زیاد کردن می یابد.

اثر گلخانه‌ای گاز متان سطح زمین را گرم می‌کند

از مدت ها قبل محققان در نتیجه اندازه گیری های انجام شده است در آزمایشگاه، نظریات علمی و مدل سازی های کامپیوتری بر این باور بودند که گاز متان تاثیر مهمی بر گرمایش زمین دارد. ولی اکنون با اندازه گیری مستقیم این گاز و تاثیر آن مشخص شد زیاد کردن تراکم متان در اتمسفر منجر به زیاد کردن اثر گلخانه ای می شود.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Geoscience انتشار یافته هست. یخچال های طبیعی و هسته های یخی، تالاب ها، آتش سوزی جنگل ها، شالیزارها، متان بیشتری تولید می شود، حیوانات، گیاه های و محل های دفن زباله از مهمترین منابع انتشار متان هستند.

محققان جهت اولین‌بار توانستند اثر گلخانه‌ای گاز متان بر گرمایش سطح زمین را اندازه بگیرند و متوجه قابل توجه بودن این تاثیر شوند.

همچنین تصفیه فاضلاب، رادیکال هیدروکسیل و رادیکال آزاد-کلر آزاد ، از جمله منابع انتشار متان محسوب می شوند.

واژه های کلیدی: انرژی | منابع | انتشار | گلخانه | تحقیقات | گرمایش زمین | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz