تب ، درجه حرارت کمیسیون تبلیغات انتخابات

تب ، درجه حرارت: کمیسیون تبلیغات انتخابات رسانه ملی نماینده مجلس ستاد انتخابات کشور خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پرداخت سود سهام عدالت در دولت‌های نهم و دهم غیرقانونی بود

دولت‌های نهم و دهم در سال‌های گذشته تا سه مرحله مبالغی را بابت سود سهام عدالت پرداخت کرد که این عنوان با توجه به مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ مغایر قانون بود.

پرداخت سود سهام عدالت در دولت‌های نهم و دهم غیرقانونی بود

پرداخت سود سهام عدالت در دولت های نهم و دهم غیرقانونی بود

عبارات مهم : میلیون

دولت های نهم و دهم در سال های گذشته تا سه مرحله مبالغی را بابت سود سهام عدالت پرداخت کرد که این عنوان با توجه به مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ مغایر قانون بود.

به گزارش ایسنا، در دولت های نهم و دهم بعضی از مشمولان سهام عدالت یک مرحله، بعضی ها دو مرحله و بعضی دیگر سه مرحله سود سهام عدالت را دریافت کردند که مبلغ آنها ۴۰، ۸۰ و ۱۲۰ هزار تومان بوده هست؛ این در حالی است که طبق قانون این مبالغ نباید پرداخت می شد آیا که هنگامی که آزادسازی سهام عدالت صورت نگرفته و هنوز قسط ها پرداخت نشده نمی توان سودی را پرداخت کرد.

پرداخت سود سهام عدالت در دولت‌های نهم و دهم غیرقانونی بود

در مصوبه شورای اصل ۴۴ در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۸۸ تحت عنوان آیین نامه اجرایی توزیع سهام عدالت با صراحت عنوان شد که باید ۱۰ سال صرف شود تا سود شرکت های سرمایه پذیر در این مدت جمع و مشخص شود که شرکت های سرمایه پذیر در این مدت چقدر توانسته اند سود جمع کنند.

در یکی از بندهای همان مصوبه آمده است که اگر مجموع سودهای جمع شده است به وسیله شرکت های سرمایه پذیر به حد نصاب (یک میلیون تومان) نرسید، باقیمانده آن مبالغ را مشمولان می توانند پرداخت کنند.

دولت‌های نهم و دهم در سال‌های گذشته تا سه مرحله مبالغی را بابت سود سهام عدالت پرداخت کرد که این عنوان با توجه به مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ مغایر قانون بود.

در حالی در دولت نهم و دهم در سه مرحله سود سهام عدالت پرداخت شد که مجلس وقت نیز مصوبه ای گذراند که دولت حق ندارد تا آخر دوره ۱۰ ساله سود سهام عدالت پرداخت کند.

در حال حاضر بعد از سپری شدن دوره ۱۰ ساله سود سهام عدالت مشخص شده است است که شرکت های سرمایه پذیر به طور میانگین جهت هر مشمول ۵۳۲ هزار تومان سود ایجاد کرده اند و مشمولان می توانند با واریز ۴۶۸ هزار تومان (به شرط دریافت نکردن سود) صورت حساب خود را تا یک میلیون تومان زیاد کردن دهند تا در وقت آزادسازی سهام عدالت مالک یک میلیون تومان سهم باشند. اینطور که مسئولان شرکت شخصی سازی عنوان کرده اند در وقت آزادسازی این سهام، ارزش بازار آن حدودا دو برابر خواهد بود.

در حال حاضر طبق آنچه اعلام شده، به کسانی که یک میلیون تومان سهام عدالت دارند حدودا ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان سود بابت سال مالی ۱۳۹۵ پرداخت خواهد شد. مورد نیاز به ذکر است که سود کامل به کسانی تعلق خواهد گرفت که تا پیش از شروع امسال اقدام به تکمیل کامل وجه کرده باشند. با این اوصاف کسانی که سهام عدالت ارزش پیش از امسال کمتر از یک میلیون تومان بوده و همچنین کسانی که در امسال اقدام به تکمیل وجه کرده اند به تناسب از مقدار سود دریافتی ارزش کاسته می شود.

پرداخت سود سهام عدالت در دولت‌های نهم و دهم غیرقانونی بود

واژه های کلیدی: میلیون | سهام عدالت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz