تب ، درجه حرارت کمیسیون تبلیغات انتخابات

تب ، درجه حرارت: کمیسیون تبلیغات انتخابات رسانه ملی نماینده مجلس ستاد انتخابات کشور خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار اجتماعی کارگروه خاص پیگیری به دلایل وقوع حوادث رانندگی تشکیل می‌شود / دادستان کل‌کشور

در پی دستور رییس قوه قضاییه به دادستان کل کشور در خصوص پیگیری اتفاق رانندگی اتوبوس دانش آموزان در داراب استان فارس جلسه ویژه‌ای با حضور وزرای آموزش و پرورش راه

کارگروه خاص پیگیری به دلایل وقوع حوادث رانندگی تشکیل می‌شود / دادستان کل‌کشور

دادستان کل کشور: کارگروه خاص پیگیری به دلایل وقوع حوادث رانندگی تشکیل می شود

عبارات مهم : حوادث

در پی دستور رییس قوه قضاییه به دادستان کل کشور در خصوص پیگیری اتفاق رانندگی اتوبوس دانش آموزان در داراب استان فارس جلسه خاص ای با حضور وزرای آموزش و پرورش راه و شهرسازی و جمعی از معاونان این دو وزارتخانه و سردار مهری رییس راهور ناجا به ریاست دادستان کل کشور تشکیل شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، در این جلسه مقرر شد که کارگروه تخصصی و خاص ای با ضرب الاجل یک ماهه به بررسی پرسشها موانع و راهکارهای کم کردن و کنترل حوادث بزرگراه ای تشکیل شود.

کارگروه خاص پیگیری به دلایل وقوع حوادث رانندگی تشکیل می‌شود / دادستان کل‌کشور

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در این جلسه که صبحگاه امروز در محل دادستانی کل کشور برگزار شد با تاکید بر ضرورت کم کردن و کنترل حوادث رانندگی در سطح کشور خواهان اتخاذ تصمیمات بازدارنده تر در این زمینه شد و گفت: با توجه به کثرت وسایل نقلیه و زیاد کردن هر سال مسافرت ها ضرورت دارد که تمام دستگاه های متولی با تعامل و همفکری در خصوص کم کردن هر چه زیاد حوادث رانندگی تلاش کنند و قوه قضاییه و دادستانی کل کشور نیز بر حسب وظیفه خود از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: در بحث جرایم رانندگی متاسفانه احساس می شود که بازدارندگی مناسب وجود ندارد و بعضا بعضی افراد به آسانی مقررات را زیر پا می گذارند و عنوان می کنند که جریمه اش را می پردازیم، در حالی که جهت چنین افرادی نباید به جریمه کردن اکتفا کنیم و راه های دیگری جهت بازدارندگی یا به عبارتی نقره داغ کردن افرادی که با بی توجهی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی موجب خسارت های جانی و مالی جهت خود و دیگران می شوند باید در نظر گرفته شود.

در پی دستور رییس قوه قضاییه به دادستان کل کشور در خصوص پیگیری اتفاق رانندگی اتوبوس دانش آموزان در داراب استان فارس جلسه ویژه‌ای با حضور وزرای آموزش و پرورش راه

دادستان کل کشور تاکید کرد: مهم است که به منظور کم کردن تلفات و سوانح رانندگی طرح های کوتاه مدت میان مدت و بلند مدتی اندیشیده شود ودر حوزه حمل و نقل عمومی نیز نظارت های موثرتری صورت گیرد تا شاهد حوادثی نظیر اتفاق داراب و حوادث مشابه آن نباشیم.

منتظری همچنین از دستور خود به دادستان های سراسر کشور راجع به پیگیری های فوری به حوادث رانندگی و حوادث مرتبط با مسافران با نشانه کم کردن اتلاف وقت و سرگردانی آنان در حین مسافرت خبر داد.

در این جلسه رییس پلیس راهور کشور به ارائه گزارشی از روند حوادث و تلفات رانندگی در کشور و بیان جزییاتی از اتفاق داراب پرداخت و از آمادگی ناجا به منظور کنترل و نظارت زیاد بر بزرگراه ها و همکاری با دیگر نهادها و ارگان های متولی خبر داد.

کارگروه خاص پیگیری به دلایل وقوع حوادث رانندگی تشکیل می‌شود / دادستان کل‌کشور

وزیران آموزش و پرورش و راه و شهرسازی نیز گزارشی از کارها خود در خصوص کم کردن تلفات و حوادث بزرگراه ای و ساماندهی سفرها و اردوهای دانش آموزی ارائه و از ورود جدی دادستانی کل کشور به عنوان حوادث رانندگی استقبال کردند.

در آخر مقرر شد کارگروه خاص در مناسب ترین وقت تشکیل و نسبت به بررسی موانع و پرسشها و ارئه راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت تصمیم گیری شود.

واژه های کلیدی: حوادث | کنترل | بزرگراه | رانندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz